POUK V NARAVI – OBISK EKO KMETIJE

Objavljeno: 8.10.2024 | Avtor: Tadeja Rupar

V torek, 8.10.2024, smo imeli prvošolci ND Učimo se učiti-  živimo z naravo. Odpeljali smo se v Podvrh na ekološko kmetijo Mihaele Jazbec. Gospa Mihaela nas je prijazno sprejela in pozdravila in del poti na kmetijo smo odšli peš. Predstavila nam je življenje in delo na kmetiji ter razložila pomen ekološke pridelave hrane. Najprej smo se lotili setve pšenice, ki nas je hudo utrudilo, zato smo si po delu vzeli čas za malico. Na kmetiji smo si ogledali različne živali kot krave, kokoši, prašičke in jih opazovali pri hranjenju. V hlevu nam je pokazala, kako pridemo do mleka – pomolzemo kravo. Preizkušali smo se v različnih kmečkih opravilih. Ogledali smo si eko zeliščni vrt in obirali zelišča ter jih pripravili za sušenje. S čajem iz domačih zelišč smo se posladkali tudi mi, saj ga je za nas pripravila gospa Mihelca. Sledile so delavnice – razbijanje buč in pobiranje bučnih semen. Na koncu smo si ogledali mletje žita, da dobimo moko in potem spečemo kruh in ostale dobrote. Pouk v naravi je kar prehitro minil, zato smo se zahvalili gospe Mihelci za povabilo, prijetno druženje ter odšli proti šoli. Učenci so se v šolo vrnili veseli, razigrani in navdušeni nad poukom v naravi.  In prav nič utrujeni.

Učenci in učiteljice 1.r.