OBISK EKOLOŠKE KMETIJE IN POUK V NARAVI

Objavljeno: 5.10.2023 | Avtor: Tadeja Rupar

V meglenem jutru smo se prvošolci in učiteljice z dvema avtobusoma odpeljali v Podvrh. Obiskali smo ekološko kmetijo Mihaele Jazbec. Gospa Mihaela nas je prijazno pozdravila na postaji in del poti na kmetijo smo odšli peš. Predstavila nam je življenje in delo na kmetiji in razložila pomen ekološke pridelave hrane. Na kmetiji smo si ogledali različne živali kot krave, kokoši, prašičke in jih opazovali pri hranjenju. V hlevu nam je pokazala, kako pomolzemo kravo. Sveže mleko smo lahko po želji poskusili. Učenci so ugotovili, da je malo drugačnega okusa kot tisti, ki ga kupimo v trgovini. Po malici smo se preizkusili še v kmečkih opravilih. Najprej smo si ogledali ekološki zeliščni vrt. Sledile so delavnice – razbijanje buč in pobiranje bučnih semen, sajenje pšenice ter obiranje zelišč za čaj. Z domačim čajem iz zelišč nas je počastila tudi gospa Mihelca. Na koncu smo s pomočjo sita očistili pšenico in si ogledali, kako meljemo žito, da dobimo moko. Zahvalili smo se gospe Mihelci za prijetno druženje in ji  za slovo zapeli pesmico. Učenci so se v šolo vrnili veseli, razigrani in navdušeni nad poukom v naravi.

Učenci in učiteljice 1.r.