NMSB v 1. A in PB

Objavljeno: 7.10.2024 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

Prvi obisk prvošolcev v šolski knjižnici. Učenci so spoznali knjižnico in pravila v knjižnici ter prejeli izkaznico za izposojo knjig. Knjižničarka Danijela je otrokom prebrala pravljico.

Obisk in nagovor gospoda ravnatelja Aleša Tuhtarja septembra in  podelitev knjig   vsem prvošolcem. Prvošolka Sara, ki zna že tekoče brati, je prebrala deklamacijo.

Branje pravljice učencem podaljšanega bivanja na hodniku.

Skupno branje slikopisov prvošolcev v podaljšanem bivanju. Deklica Sara, ki že zna brati, je prebrala besede, ostali prvošolci pa slike. Tako so skupaj prebrali plakat.

Branje pravljice »Rdeča škatla čokoladnih piškotov« učencem v podaljšanem bivanju v učilnici. Učencem je bila pravljica zanimiva, zato so se odločili pravljico likovno poustvariti.

Branje pri pouku slovenščine ruske pravljice z naslovom »O veliki repi« ter obnova pravljice ob slikah v naravoslovni učilnici.

Ob mednarodnem dnevu starejših 1. oktobra je prvošolčkom pravljico »Vsi za enega, eden za vse« prebral upokojenec. Zbrali smo se na ploščadi pred šolo, ker je bilo vreme sončno toplo. Sledil je razgovor o prebrani pravljici. Učenci so z veseljem pripovedovali svoje vtise.

Upokojena učiteljica Branka je učencem pokazala več zelo starih knjig svojih otrok, ki so na pogled iz »drugačnega papirja« kot je povedal učenec. Prebrala in razložila je bistvo pravljice »Veveriček posebne sorte«. Učenci so ji zapeli pesmico in se ji zahvalili. Dogovorili smo se, da se spomladi zopet srečamo.

Pripravila, fotografirala in uredila Tadeja Rupar.