EKOKVIZ: NAGRADNA EKSKURZIJA

Objavljeno: 14.10.2024 | Avtor: Alenka Povšič

V šolskem letu 2023/24 je ekipa učencev naše šole postala državni prvak EKOKVIZA.

Za nagrado je pokrovitelj  tega tekmovanja organiziral nagradno ekskurzijo za zmagovalce državnega tekmovanja in za vse učence, ki  so tekmovali na šolskem tekmovanju v januarju.

Pokrovitelj in organizator nagradne ekskurzije je bila  družba HSE Holding Slovenske elektrarne.

V petek,11.10.2024, smo vsi  učenci, ki smo sodelovali v ekokvizu, se odpravili na  nagradno ekskurzijo k črpalni hidroelektrarni Avče. Zjutraj ob 8.uri smo se z avtobusom odpeljali proti Novi Gorici. Pot nas je vodila do zgornjega akumulacijskega bazena na Kanalskem Vrhu, kjer sta  nam vodiča predstavila potek izgradnje in namen  bazena za delovanje črpalne hidroelektrarne. Nato smo se odpeljali do same črpalne hidroelektrarne  v Avče. Ogledali smo si strojnico,  kjer smo se lahko z dvigalom spustili do reverzibilnega agregata, ki je  nameščen v jašku 80m globoko. Pogledali  smo si delovanje hidroelektrarne ob  maketi.

Nato smo se odpravili nazaj v Sevnico. Med potjo smo se ustavili v Mcdonaldsu in si naročili hrano, saj smo bili že lačni. V Sevnico smo prispeli okoli 19.00.

Mila Vurnek 8.a