Danica Hočevar na obisku

Objavljeno: 4.10.2024 | Avtor: Martina Trbovc

V petkovem deževnem dopoldnevu nas je obiskala upokojena knjižničarka, gospa Danica Hočevar. Poklepetali smo o pomembnosti branja, pravilih, ki nam pomagajo skozi življenje … Gospa Danica je obudila spomin na njena mlada leta, ko je hodila v šolo. Takrat za učence ni bilo toliko knjig kot sedaj. Imeli so le čitanko in računico. Gospa Danica se spominja, kako je dobila svojo prvo knjigo Janko in Metka, ki ji jo je kupila mama. Že v otroštvu je neizmerno vzljubila knjige, ki so jo spremljale skozi življenje, saj je postala knjižničarka. Še sedaj, ko je upokojena, rada bere. Brez knjige ne moreš zaspati, pravi gospa Danica.

Kaj pa vi, ki tole berete?

Branje spodbuja domišljijo in bogati besedni zaklad. Vabljeni v knjižnice, med knjige, v svet domišljije …