Z LADJO SMO PRIPLULI DO POČITNIC

Objavljeno: 16.06.2024 | Avtor: Tadeja Rupar

V zadnjih srečanjih pri pravljično ustvarjalnem krožku so prvošolci spoznali še zbirko pesmic Zlata ladja, ki jo je napisal pesnik Kajetan Kovič. Večini učencev je bila najbolj všeč naslovna pesem. Po branju so se učenci preizkusili še v plesnem poustvarjanju s pomočjo naše pevke Nece Falk in njene interpretacije omenjene pesmi. Seveda pa nismo pozabili izdelati še papirnate ladjice v origami tehniki. Za zaključek našega druženja pa so učenci naredili še origami ribice in zapeli in zaplesali pesmico Ribice.

Z origami tehniko so se učenci letos srečali prvič in naredili kar nekaj izdelkov. Učenci so ugotovili, da z vajo prepogibanja papirja res lahko postaneš spretnejši in kar pravi mojster izdelovanja origamijev. To tehniko smo si izbrali, ker kot skupina sodelujemo v mednarodnem projektu iEARN.

Tako je naša ladja s prvošolci prispela skoraj do konca pouka. Samo še par dni nas loči od pravih in dolgih počitnic.

Vsem želimo varne in prijetne počitniške dni.

Učenci pravljično ustvarjalnega krožka in mentorica Tadeja Rupar