USPEHI NAŠIH UČENCEV NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU«ZDRAV DIH ZA NAVDIH«

Objavljeno: 8.05.2024 | Avtor: Tadeja Rupar

Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije je v šolskem letu 2023/24 razpisalo že 25. državno tekmovanje »Zdrav dih za navdih« in povabilo k sodelovanju učence osnovnih in dijake srednjih šol Slovenije. Cilj tekmovanja je prispevati k boljšemu poznavanju dihal, bolezni dihal, pojava alergij med mladimi, vpliva okolja na dihala in opozoriti na izredno perečo problematiko kajenja med mladimi. Otroke in mladostnike na njim prijazen način tako ozaveščamo o škodljivih posledicah uživanja tobaka, kajti sami raziskujejo in ustvarjajo različne izdelke na razpisane teme.

Na tekmovanju je letos tekmovalo 33 učencev naše šole, ki so sodelovali posamično ali kot skupina. Svoje ideje, zamisli, razmišljanja in zaključke so prikazali na različne načine preko likovnih izdelkov, plakatov, obešank, spisov, poezije in preko zapisa razgovora. Tekmovanju so se pridružili tudi prvošolci iz podaljšanega bivanja in osvojili kot skupina Zlato priznanje.

Učenci so osvojili 4 Zlate trstike (Lia Dražetić, Sara Bizjak, Tia Seljak, Mia Kržan, Iza Slapnik, Sara Avdija, Nejc Zagode, Dijesa Gashi, Jure Jazbec, Erik Gorišek, Jaka Umek, Luna Jazbec, Egon Janc, Žak Drobne; Klara Udovč, Lina Ivnik; Teja Jesih), 6 Srebrnih trstik (Anžej Redenšek; Lina Ivnik; Lili File, Eva Terbovc, Tina Fabjančič, Naja Pinoza Radić; Blažka Žveglič, Elena Golob; in Pija Šibilja) in 9 Bronastih trstik (Patricija Čerček, Sara Hrastelj, Špela Uranjek, Teodora Medved, Tereza Tabak; Julija Frece, Leja Batič; Julija Grilc, Mila Vurnek, Doroteja Povodnik, Julija Frece, Leja Batič).

Vsi učenci so bili navdušeni nad rezultati. Vsem sodelujočim čestitamo za njihove dosežke.

Zapisala: Tadeja Rupar, mentorica prvošolcev