KO ZDRUŽITA MOČI JUTRANJE VARSTVO IN PODALJŠANO BIVANJE

Objavljeno: 7.05.2024 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

V sodelovanju jutranjega varstva in podaljšanega bivanja sva se lotili trajnostnega projekta Knjigoljub. Projekt sva razdelili na dva dela: izdelava knjižnega regala iz odpadnih zabojnikov in zbiranje starih knjig, ki jim bomo povrnili »življenje«. V prvem delu smo zbrali zabojnike, jih privijačili, pobrusili in prebarvali. Nastal je knjižni regal. V šolski knjižnici osnovne šole Sava Kladnika Sevnica sva zaprosili za odpisane knjige, jih polepili in opremili z nalepko Knjigoljub.

Otroci so povabljeni, da če jih katera koli knjiga pokliče, si jo lahko za vedno vzamejo domov. Prosiva le, da v zameno prinesejo eno knjigo od doma, ki jo ne potrebujejo več. Na ta način želiva spodbuditi branje v domačem družinskem krogu in trajnostni razvoj za lepši svet.

Naj knjige zaživijo.

Hvala, ker nam pomagate pri projektu.

Učiteljici Tamara Krulec in Teja Rozman