Tehniški dan prvošolcev – Varna pot v šolo

Objavljeno: 23.09.2023 | Avtor: Katja Lackovič

V četrtek, 21. 9. 2023, smo imeli prvošolci tehniški dan Promet – Varna pot v šolo. Spoznavali in izdelovali smo prometne znake za pešce, spoznavali pravila, ki veljajo v prometu, predvsem pa smo ozaveščali pomen upoštevanja le-teh za svojo varnost v prometu. Izdelali smo prometne površine in se s prinešenimi avtomobilčki na njih poigrali. Tekom dneva nas je obiskal tudi g. policist, s katerim smo odšli na učni sprehod. Seznanil nas je z nevarnostmi, na katere moramo biti kot pešci pozorni ter nas naučil varno prečkati cesto na prehodu za pešce. Dobro smo lahko povadili prečkanje ceste in varno hojo po pločniku. Na koncu smo se g. policistu prijazno zahvalili za vse, kar nas je naučil ter mu podarili risbico. Ta dan nam je bil zelo všeč, saj smo se veliko naučili in predvsem veliko igrali.

Učenci in učiteljice 1. razredov