Pojav uši

Objavljeno: 26.09.2024 | Avtor: Damjana Zupančič Lisec

Spoštovani starši.

Na šoli zaznavamo množičen pojav uši, tako med mlajšimi kot starejšimi učenci. Zato pozivamo vse starše, da otrokom že preventivno pregledate lasišče in ustrezno ukrepate, če najdete gnide ali uši. V priloženem gradivu si lahko podrobneje preberete kako ukrepati.

Poudarjamo pa:

1. Lasišče pregledamo vsaj enkrat tedensko. V primerih, da pri družinskem članu najdemo uši ali pa dobimo obvestilo, da so se uši pojavile v oddelku, lasišče pregledamo vsak dan.
  2. Sredstev za razuševanje ne uporabljamo preventivno.
  3. Glavnike in krtače operemo v vroči vodi (več kot 60ºC), prav tako perilo (oblačila, brisače, posteljnino), ki je bilo v stiku z lasmi.
  4. Predmete, ki jih ne moremo oprati, vstavimo v plastično vrečko, ki jo tesno zatisnemo in pustimo za 10 do 14 dni na sobni temperaturi ali 24 ur v zmrzovalniku.
  5. Otrokom odsvetujemo medsebojno menjavo kap, čelad, glavnikov ali krtač.
  6. Ni zadosti dokazov, da rastlinski pripravki (eterična, naravna olja) učinkovito odstranjujejo uši.

NIJZ zloženka

Spletna stran NIJZ-uši